Laddar

Anmälda till rallytävlingen

Morgongåvasvängen 2019 - 2019-05-11

Klass 1 A/B/C, (hopslagen) alla 4 WD (4)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Ola Wredh (Örsundsbro MK)
Linn Löthman (Örsundsbro MK)
Mitsubishi Evo 6
per-arne eriksson (mk rimo)
subaru impreza
Michael Holmgren (Gnesta MK)
Lukas Åkeson (Gnesta MK)
Mitsubishi EVO 7
Lasse Mothander (Gnesta MK)
Christer Boo (Gnesta MK)
LG Bil & Motor
Toyota Celica GT4

Klass 2 A-Förare, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass)(Suzuki cup som ej är gr N) (7)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Elias Lundberg (SMK Sala)
HECO Aluminium Trailer AB
Opel Astra KitCar
Erik Wigren (Sandvikens mk)
Johan Strid (Sandvikens mk)
Volvo 940
Magnus Olsson (Järbo MK)
Volvo 240
Tobias Carneling (Katrineholms MK)
Bengt Andersson (Katrineholms MK)
Seat Ibiza
Per Grubb (Fagersta MK)
Bmw 325
Gunnar Karlsson (SMK Uppsala)
Bo Johansson (SMK Uppsala)
opel Mata 2 0
Kenth Widén (Enköpings MK)
Crister boman (Enköpings MK)
VW Golf

Klass 2 B-Förare, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass)(Suzuki cup som ej är gr N) (5)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Johan Jansson (Kolsva MS)
Stefan Bylén (Kolsva MS)
Opel Ascona B
Håkan Nilsson (Timrå MK)
Nilsson Motorsport
Volvo 240
Henrik Oscarson (MSK Hammaren)
Roger Lindholm (MSK Hammaren)
Saab 9-3SS
Magnus Berlin (Örsundsbro MK)
Volvo 242
Anders Ståhl (Järbo MK)
Håkan Jonsson (Järbo MK)
Ford Escort Mk2

Klass 2 C-Förare, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass)(Suzuki cup som ej är gr N) (9)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Urban Karlsson (Sandvikens mk)
Raino (Sandvikens mk)
Suzuki Swift
Hans Karlsson (HAMRE MK HEDEMORA)
Anders Gauffin (HAMRE MK HEDEMORA)
Ford Mk2
Robin (Järbo MK)
Tom hillberg (Järbo MK)
Volvo 240
Mathias Pettersson (Sandvikens mk)
VW Golf 1
Ulf wauge (SMK Arboga)
Opel Ascona
Rikard Berglund (SMK Gävle)
Volvo 240
Peter Westerberg (Sandvikens mk)
Mikael Coyet (Sandvikens mk)
Opel Ascona B
Håkan Bodin (Örsundsbro MK)
Volvo 242
patrik andersson (Norbergs Mc)
Marie Andersson (Norbergs Mc)
bmw 325

Klass 3 A-B (hopslagen) Gr N 0-1400 cc , VOC Mekonomen Rally, Gr F samtliga (6)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Krister Morén (Kolsva MS)
Peter Morén (Kolsva MS)
Suzuki Swift GTI MK1
Johan Wikström (Skutskärs MS)
Göran Wallin (Skutskärs MS)
Volvo 244
Rasmus Palm (Eskilstuna MK)
Alexander Hellström (Eskilstuna MK)
TEAM PALM
VOLVO 940
Anton Suontausta (Kolsva MS)
Tero Suontausta (Kolsva MS)
Volvo 940
Kent (Almunge Mk)
Leif Svensson (Almunge Mk)
Volvo 240
Jonas Edlund (Ilsbo Mk)
Sara strömberg (Ilsbo Mk)
Volvo 940

Klass 4 C förare Gr N 0-1400 cc ,VOC Mekonomen Rally, Gr F samtliga (6)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Anders Axelsson (SMK Hedemora)
Ronnie Karlsson (SMK Hedemora)
Volvo 240
Ronnie Johansson (HAMRE MK HEDEMORA)
Stig Andersson (HAMRE MK HEDEMORA)
OPEL ASTRA BERTONE
ulf örnevik (MK Vallentuna)
Suzuki Swift Gti Mk2
Martin Jigler (Enköpings MK)
Oliver Bergström (Enköpings MK)
Volvo 244
Andreas Zetterlund (Västerås MS)
Moa Erikson (Västerås MS)
Suzuki Swift mk1
Lucas Widnemark (SMK Sala)
Jonas Eriksson (SMK Sala)
Gullvallarallyteam
volvo 244

Klass 5 A/B/C (hopslagen) Gr E (8)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Andreas Prepula (Småbacka MK)
Jari Mattus (Småbacka MK)
VW Golf 2
Jonas Hovind (Enköpings MK)
Agnes Larsson (Enköpings MK)
Saab 9000
Andreas Johansson Hovind (Enköpings MK)
Anders Johansson (Enköpings MK)
VW Golf 3
Fredrik Jansson (Hofors MS)
Felicia Grundtman (Kolsva MS)
Saab 9000
Kim Lind (Norbergs Mc)
Emil Mällberg (Fagersta MK)
Vw Golf
Johan Eriksson (Enköpings MK)
Saab 900
Jimmie åhlen (Jimmie Åhlén)
Saab 9000
Oskar Larsson (Enköpings MK)
VW Golf 5

Klass 6a A/B/C, (hopslagen) Klassiker Appendix-K -74 2wd* (2)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Ulf Wikland (Örsundsbro MK)
Margareta (Örsundsbro MK)
Volvo Amazon 122S
Tom silen (Örsundsbro MK)
Järlåsa Rally Team
opel Ascona A

Klass 6b A/B/C, (hopslagen) Klassiker Appendix-K 75-90 2wd* (2)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Roger Clefberg (Västerås MS)
Carolina Axberg (Västerås MS)
Vw Golf MK 1
Stefan Nilsson (MSK Hammaren)
Ann-Louise Nilsson (MSK Hammaren)
JHSPÅRSVERVCE AB
Volvlo 242

Klass 7 Utbildningsrally (1)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Wilma Andersson (SMK Sala)
Lars Andersson (SMK Sala)
Gullvallarallyteam
Volvo 244